piątek, 23 sierpnia 2013

"sezon letni" - Paryż"sezon letni" 

część szósta 

Paryż


Spotkanie z Paryżem było mniej lub bardziej zaplanowane , pojawiło się w planach gdy mój małżonek został poproszony na ojca chrzestnego. Mieć chrześniaka to jedno ale móc przy okazji zobaczyć Paryż to drugie.
Nie obiecywaliśmy sobie po wizycie za wiele , nigdy tez za bardzo nie interesował nas ta stolica. Wręcz mieliśmy obraz lekko przerysowanej i przereklamowanej. A tu po kilku dniach zwiedzania z przerwą na uroczystość i goszczenie się u rodzinki Paryż nas oszołomił. Ja osobiście chodziłam z ciągle otwartą buzią , mówiąc jakie to wszystko wielkie , jakie piękne i piękniejsze niż w telewizji i internecie , jak bardzo zachwycona byłam ilością parków , fontann , bogactwem miasta i wszechobecnym luzem. Udało nam się zobaczyć tylko kilka obowiązkowych punktów miasta , czas i sześcioletni dzielny choć marudzący ogon trochę utrudniał sprawę:) I dla niego nieco inne oblicze miasta zrobiło rewelację czyli metro , pociąg i salony samochodowe na Champs Elysees:) Wydaję mi się że na tak małą ilość czasu zobaczyliśmy dużo , ale wiem że jeszcze więcej zostało do zobaczenia. Postarałam się wybrać zdjęcia mniej tradycyjne , te które zrobiłam poza głównymi punktami zwiedzania całą resztę zobaczycie u pana google.

a od tego lata

I ♥ Paris
Mała wzmianka o Les Puces de Saint-Ouen otwarte od sob-pon , musiałam tam pojechać  , tak się złożyło że po pierwsze sierpień a po drugie poniedziałek przywitał mnie tylko 1/3 otwartych stoisk. Mimo to dostawałam oczopląsu od ilości i cudności jakie tam się znalazły. Przeszłam go szybko i bezboleśnie z obietnicą że wrócę i spędzę tam cały dzień!!!


muszę wspomnieć że ilość koronek i tasiemek w tym małym sklepiku mnie zaskoczył ale bardziej przygniotły  mnie ceny sięgające do 46 euro za metr :(
wyjście z metra też może być piękne 
Jak by nie inaczej jak Montmarte 
Odwiedzenia tego miejsca nie mogłam sobie odmówić :)instagramy bardziej tradycyjne 
"tryptyki paryskie"


Już rozmyślam o tym co przy kolejnym spotkaniu z Paryżem zobaczymy i gdzie się wybierzemy
Pewnie powrócimy nie raz bo ciągle będzie za mało!

5 komentarzy:

 1. Wow !!! Ale super, a zdjęcie z literami drewnianymi rozwaliło mnie normalnie kopalnia diamentów heh Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te literki były wycinane z jakiegoś metalu, też wolała bym drewniane. Pewnie gdzieś tam można je znaleźć tylko trzeba poszperać.

   Usuń
  2. Niestety te literki były wycinane z jakiegoś metalu, też wolała bym drewniane , pewnie można je znaleźć gdzieś tam tylko trzeba poszperać i mieć dużo czasu:)

   Usuń