wtorek, 4 września 2012

KOCIKOwo przegląda prasę


Lato sprzyjało , ma się trochę więcej czasu na wszystko , ale i też więcej leniuchuje i odpuszcza ważniejsze sprawy. Jest czas aby nadrobić wszelkie zaległości w czytaniu. KOCIKOwo tego lata książki jednak odsunęło na bok , za to czynnie wertowało ulubione czasopisma!
W tym letnie podwójne  wydanie francuskiego Art&Decoration oraz już wrześniowy numer tego samego pisma i naszą Werandę Country. Każdą ze stron przewertowałam chyba sto razy. Leżąc na plaży , odpoczywając popołudniem po włoskim obiedzie , lub po prostu w domu przy kawie. 
Oczywiście nie da się wam opisać wszystkiego i zreprodukować każdej strony, a zatem macie tu tylko małą cząstkę tego co mnie urzekło. Może i wy zajrzycie kiedyś w karty tych czasopism:) 


W obu pozycjach znalazłam artykuły o cudownych dodatkach , które pomalutku pojawiają się u mnie w domu. Latarenki na świeczki wspaniale wyglądają w ogrodach , na balkonach jak i na stole. 
A powrót emalii do łask udowadnia że nie powinniśmy się nigdy niczego pozbywać , kto wie co kiedyś będzie znów modne i na czasie! Ja już jestem zaopatrzona w stara kankę na mleko , która służy za wazon oraz ikeowski dzbanuszek - konewkę:) Mamy też dowód na to że wiklina jest zawsze na czasie i nawet stare osłonki na szklanki , które pamiętam kiedyś miała moja mama znów wracają na nasze stoły.  
Kto by pomyślał że zbór globusów może się tak ładnie prezentować:) 
Drewno i szkło zawsze elegancie i na czasie. 
Powrót lat 50' ogarnął już chyba wszystkich od materiałów i wzorów po meble, ceramikę i dodatki. 
Ceramika z Ćmielowa czy Chocieży z tamtych lat dla kolekcjonerów i pasjonatów jest warta nie mało. 
Otwierają się knajpki i restauracje urządzone w tym stylu  z mebli starych , odnowionych lub nowoczesnych projektowanych na lata 50'. Także sklepy gdzie wielbiciele tej epoki mogą znaleźć wyszukane cudeńka dla siebie. Polecam zajrzeć na stronę http://www.projektkomplet.pl/  tam dziewczyny stworzyły mały świat lat 50 i 60 duńskiego dizajnu!

Poniżej nie mogło zabraknąć czegoś dla maluchów , kilka propozycji jak oryginalnie urządzić ich własne cztery kąty!!


iiiiiii..... to co mnie spodobał się najbardziej to ściereczki , piękne pomysłowe z cudnych materiałów. 
Jeszcze bardziej zainspirowały nas do szycia KOCIściereczek!!!Ostatnia wzmianka musiała się pojawić na końcu i bez zdjęć skopiowanych z gazety. 
Weranda Country opisała dom w którym się zakochałam idealny z zewnątrz jak i wewnątrz. Brak mi słów na jego opisanie zatem wrzucam link i sami zobaczcie: 1 komentarz: